Prohlídněte si významná místa online

Měsíční archív: Listopad 2014

Tvorba virtuálních prohlídek

O tvorbě 360stupňových fotek existuje několik zásadních mýtů, na které se níže podíváme. Mnoho lidí si například myslí, že pro focení tohoto typu fotek a následné tvorbě virtuálních prohlídek potřebuje nějaké drahé vybavení.

To není až tak pravda. Začít klidně můžete s nějakým mobilním telefonem nebo klasickým fotoaparátem.

Nepotřebujete žádné speciální vybavení, jako například panoramatické hlavy, stativ, digitální zrcadlovky, drahý software ani žádné speciální objektivy. Je však jasné, že pokud máte nějaké drahé a kvalitní vybavení, tak se vám focení tohoto typu fotek ulehčí. Mnohem důležitější je však znát správné principy a techniku.

Dále si hodně lidí myslí, že musí mít nějaké velké znalosti, což taky není úplně pravda. Jednoduše musíte jenom pochopit techniku tvorby těchto fotek, která vlastně spočívá ve vyfocení několika překrývajících se fotek, které jsou poté složeny dohromady. Lidé si také myslí, že focení a skládání fotek může zabrat množství času.

Pro vyfocení nějaké 360stupňové fotky potřebujete zhruba deset až třicet vteřin. Pokud se jedná o sférickou fotku, tak vyfocení může trvat zhruba od třicet sekund po dvě minuty. Další věcí je to, že si lidé myslí, že jakmile se naučí fotit virtuální fotky, tak na tom budou vydělávat okamžitě veliké peníze.

Je to samozřejmě možné, avšak stejně jako u všeho, tak i tohoto byznysu je důležitá reklama a správný marketing.

Vložil Virtuální prohlídky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Virtuální prohlídky domů

Vybíráte si nějaký nový dům k bydlení a nechce se vám do každého jezdit? V dnešní době je již poměrně běžnou záležitostí, že se můžete do jednotlivých domů podívat online prostřednictvím virtuální prohlídky.

Takto si můžete jednoduše určit pár favoritů, do kterých se pak pojedete podívat osobně. Většinou naleznete tyto virtuální prohlídky u domů nových, které jdou teprve do prodeje. Jednou z nejznámějších společností, které se výrobou a prodejem nových domů zabývají, je společnost Haas Group.

Jedná se o společnost, která skoro stoletou tradici založenou na výstavbě montovaných staveb, které jsou na dřevěné bázi. Společnost má v současné době více než třicet poboček v celé Evropě a několik tisíc zaměstnanců.

Pokud se tedy podíváte na oficiální stránky této společnosti, kterou naleznete na internetové adrese haas-fertigbau.cz, tak v horní části stránek naleznete hlavní menu s několika kategoriemi. Jedná se vlastně o produkty, jejichž stavbou se společnost zabývá, tedy Rodinné domy, Halové stavby, Bytové domy, Mateřské školy a Střešní konstrukce.

Například v kategorii Rodinné domy se můžete podívat na možnosti stavby, katalog rodinných domů, kvalitu a výhody, vzorové domy a reference a tak podobně. U každého domu se pak můžete podívat samozřejmě na individuální virtuální prohlídku, takže si můžete udělat jasnou představu o konstrukci, prostorech a tak podobně.

Vložil Virtuální prohlídky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Virtuální prohlídka muzea

Virtuální prohlídky jsou v dnešní době již poměrně běžnou záležitostí. Můžete se podívat prostřednictvím svého počítače do různých měst, ale také například do krásných muzeí. Nejvýznamnějším muzeem v České republice je bezesporu Národní muzeum, které bylo založeno již v roce 1818.

Zaměřuje se na více sbírkových a vědních oborů, které jsou spravovány a vystavovány v řadách budov České republiky a samozřejmě v Praze. Pod pojmem Národní muzeum také rozumíme hlavní budovu muzea, kterou najdete v horní části Václavského náměstí.

Budova se v současné době rekonstruuje, přičemž pro veřejnost by měla být znovu otevřená v roce 2018, kdy bude muzeum slavit dvě stě let od založení. Pokud se však budete chtít vydat do muzea, tak můžete prostřednictvím virtuálních prohlídek, které jsou dostupné na oficiálních internetových stránkách, které naleznete na internetové adrese nm.cz.

Po levé straně naleznete hlavní menu se spoustu kategorií, přičemž jednou z nich jsou i Virtuální výstavy. Po rozkliknutí si můžete vybrat z nabídky virtuálních prohlídek hlavní budovy Národního muzea, prohlídku výstavy Staré pověsti české nebo prohlídku dalších objektů Národního muzea. Prohlídky jsou krásně zpracované, interaktivní a samozřejmě se všemi dostupnými informačními texty. Můžete se tak dozvědět i věci, které byste během klasické prohlídky třeba ani nepostřehli.

Vložil Prohlídky muzeí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Virtuální prohlídka města

Pokud se chystáte do nějakého známějšího města, ve kterém jste ještě nebyli, tak si nejprve můžete udělat prostřednictvím internetu jednoduchou virtuální prohlídku města a všech známých památek, které se ve městě nachází.

Většina měst má své oficiální portály, které k tomuto slouží. Velice oblíbený portál naleznete na internetové adrese virtualtravel.cz. Jedná se o turistický portál, prostřednictvím kterého se můžeme podívat na místa v České republice za pomocí moderních zobrazovacích technologií.

Tyto virtuální prohlídky jsou pomocí GPS vkládány do 3D virtuálních google map. Jedná se vlastně o speciální fotografii, která zobrazí prostor daného objektu o maximálním úhlu v záběru 180 x 360 stupňů.

Můžete tak vidět všechno nad i pod vámi a všechno kolem vás. Pokud se tedy podíváte na tyto stránky, tak si po levé straně můžete vybrat zemi, do které se chcete podívat. Nejvíce míst k virtuální prohlídce pak naleznete samozřejmě v České republice. Města jsou rozdělena do krajů, přičemž v každém městě naleznete ty nejvýznamnější a nejkrásnější místa, které si máte možnost prohlédnout.

Kromě České republiky tu naleznete i spousta dalších zemí, jako například Anglii, Belgii, Chorvatsko, Kanadu, Německo, Dánsko, Egypt, Lucembursko a spoustu dalších.

Vložil Virtuální prohlídky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Technické muzeum Praha virtuální prohlídka

Národní technické muzeum, které se nachází v Praze, je největší česká instituce, která se specializuje na muzejní exponáty povětšinou charakteru technického.

Muzeum bylo založeno pátého července roku 1908.

Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto muzea a všeho co s ním souvisí, tak bychom museli zhruba do roku 1833, kdy vlastně začala organizace jménem Jednota pro povzbuzení průmyslu v Čechách sbírat technické památky na území České republiky.

V rámci tohoto se začala skládat veliká sbírka různých přístrojů a strojů, která byla přístupná všem zájemcům o toto technické vzdělání. První soukromé technické muzeum, které bylo pro veřejnost otevřené v České republice, bylo založeno Vojtou Náprstkem. Mohli jste tam však najít spíše technické vymoženosti, které byly dovezené z Anglie nebo ze Spojených států amerických.

Sloužilo tak především jako inspirace pro techniky a vědce z České republiky. Stavba současného technického muzea probíhala ve třicátých letech dvacátého století. Do té doby fungovalo muzeum v různých sálech a významných prostorech, jako například Schwarzenberský palác a tak podobně. Pro muzejní účely byla nová budova muzea využívána až po válce.

Vložil Prohlídky muzeí | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vila Tugendhat Brno virtuální prohlídka

Vila Tugendhat se nachází v Brně a jedná se o ojedinělou funkcionalistickou památku, kterou má na svědomí německý architekt Ludwig Miese van der Rohe. Tento vypracoval na zakázku manželů Fritze a Grety Tugendhatových v v roce 1928 návrh stavby.

Roku 2001  se na dvacátém pátém zasedání stala vila Tugendhat stala světovým dědictvím UNESCO. Pokud se budete chtít na vilu Tugendhat podívat, musíte do brněnské části Černá Pole, konkrétně do ulice Černopolní 45. U vily naleznete také obrovskou přilehlou zahradu.

Společně s německým pavilonem, který se nachází v Barceloně, je vila Tugendhat označována za nejvýznamnější předválečné dílo, které má na svědomí Ludwig Miese van der Rohe. Jedná se také vlastně o stavbu, která měla zásadní vliv v takzvaném moderním bydlení.

Jedná se také o základní dílo světové moderní architektury, která se označuje funkcionalismus. Ludwig je také označován za otce moderní architektury dvacátého století. Převratnost tohoto bydlení byla v té době dána několika věcmi. Jedná se například o obyvatelný prostor, který je neprůstřelný.

Zcela inovativní je také hlavní obytný prostor s okny, které bylo možno spustit do podlahy, čímž se docílilo dokonalého splynutí přírody v zahradě s interiérem.

Vložil Prohlídky památek | Štítek , , , , | Zanechat komentář