Prohlídněte si významná místa online

Google Maps satelitní mapa

Google Maps, česky Mapy Google, jsou internetovou mapovou aplikací a technologií, která je společností Google poskytována samozřejmě pro nekomerční použití zdarma.

Tato aplikace pohání spoustu dalších mapových služeb, jako například stránky Google Ride Finder, Map Google, Google Transit a spoustu dalších produktů od googlu.

Služba dále nabízí další věci, jako třeba mapy ulic, polohu různých podniků a zařízení ve státech po celém světě anebo plánování cest pro cestování automobilem, pěšky, či veřejnou dopravou.

Mapy Google pracují na principu Mercatorova zobrazení, takže se na nich nepodíváte na oblasti kolem jižního a severního pólu. Jestliže se budete do těchto oblastí chtít podívat, tak využijte aplikace Google Earth, který využívá glóbového zobrazení. Google Earth je samostatným programem pro platformy Mac OS X, Microsoft Windows, Linux, iPhone OS a SymbianOS.

Na Google Mapsa naleznete také satelitní snímky s vysokým rozlišením spousty oblastí měst, jako třeba ve Spojeném Království, v Kanadě, Austrálii, Spojených státech amerických a tak podobně. Google však musel některé oblasti na světě rozmazat, a to z důvodu hrozících teroristických útoků. Jedná se například o oblast United States Naval Observatory, Bílý dům a tak podobně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Google Mapy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.