Prohlídněte si významná místa online

Google mapy 3D virtuální

Google přišel s geniální myšlenkou panoramatického ztvárnění měst, ulic, venkova, zkrátka celého světa prostřednictvím Google Aut, která jezdí a zachytávají snímky.

Tento projekt se nazývá Google Street View a nabízí panoramatické pohledy, a to dvě stě devadesát stupňů vertikálně a tři sta šedesát stupňů horizontálně.

Snímání pohledů probíhá zhruba z výšky dva a půl metru asi po každých deseti metrech, nečekejte tedy že uvidíte fotky plynule navazující na sebe.

Spuštění služby proběhlo dvacátého pátého května roku 2007 v několika městech Spojených států amerických, přičemž postupně se samozřejmě začala rozšiřovat do mnoha dalších států po všech kontinentech. Snímky Google snímá prostřednictvím automobilů. Ve Spojených státech amerických jsou používány vozidla typu Toyota Prius, Saturn Astra a Chevrolet Cobalt.

Ve státech Evropského kontinentu se fotografie pořizují pomocí automobilu Opel Astra, na Novém Zélandu a v Austrálii pomocí automobilu Holden Astra, v Japonsku pomocí Toyoty Prius, v Jižní Africe pomocí vozidla Toyota Yaris a v Mexiku pomocí vozidla Pontiac G5. Pěší zóny a náměstí jsou pak snímány prostřednictvím tříkolek, takzvaných Google Trikes a v lyžařských střediscích pomocí sněžných skútrů.

Ve všech těchto vozidlech a zařízeních jsou nainstalovány laserová měřidla, jednotky pozicování a celkově devět směrových kamer.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Google Mapy a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.