Prohlídněte si významná místa online

Jak fotit panorama

Tvorba panoramat na fotoaparátu je krásnou věcí, na kterou hodně lidí zapomíná. Krásná panoramata se dají tvořit v dnešní době také na většině mobilních telefonů.

Pojďme tedy se podívat na nějaké rady, tipy a triky, které byste mohli při tvorbě panoramatických fotek zužitkovat.

V prvé řadě byste měli překrývat při tvorbě docela veliké části, a to minimálně o třicet procent. Traduje se mezi fotografy, že stačí i patnáct procent překrytí, avšak několik snímků navíc vám nic neudělá. Další věcí je to, že byste se měli držet v jedné rovině, a to především v takových případech, kdy se panorama skládá z několika desítek snímků.

Velice důležitou věcí při tvorbě panoramat je zamknutí expozice. Všechny snímky musí být exponované stejně, tedy buď světlé nebo tmavé. Jestliže by měli expozici jinou, vypadalo by to samozřejmě špatně. Další věcí, na kterou je třeba si dávat pozor, jsou pohybující se objekty. Pokud tedy samozřejmě nechcete například navodit dojem, že na fotce straší a tak podobně. Jedná se například o pohybující se ptáky, auto v pohybu atd.

Závěrem můžeme snad jenom poradit, abyste nezapomínali a zkusili vyfotit také například panorama vertikální, které může být také krásné.

Komentáře jsou uzavřeny.