Prohlídněte si významná místa online

Jak stáhnout mapy do navigace

GPS navigace závisí samozřejmě na mapách, které v nich máte nainstalované, přičemž základem by mělo být, aby byl balíček map aktualizovaný. Jednou z nejznámějších značek GPS navigací je Garmin.

Při koupi většiny navigací máte na výběr, jestli si zakoupíte takzvané doživotní aktualizace map nebo nikoliv. Jestliže máte toto zakoupené, tak samozřejmě nemusíte nic řešit a můžete mapy v navigaci aktualizovat podle přiloženého návodu, což je opravdu jednoduché. Jestliže však tento doživotní balíček zakoupený nemáte, tak si v nejlepším případě musíte aktualizace platit.

Jestliže však za balíčky nechcete platit a zároveň se nechcete dopouštět ničeho nelegálního, tak si můžete do své navigace nahrát mapové podklady jménem OpenStreetMap. Jedná se o OpenSource software, jehož cílem je tvorba zdarma dostupných geografických dat a jejich následné vizualizování do podoby topografické mapy.

To jsou například mapy města, silniční mapy, turistické mapy, cyklomapy a tak podobně. Ke stáhnutí musíte navštívit oficiální stránky, které naleznete na internetové adrese garmin.openstreetmap.nl a projít si jednoduchým návodem, jehož výstupem bude stáhnutí mapy, přičemž odkaz na stáhnutí vám přijde emailem.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Mapy do navigací a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.