Prohlídněte si významná místa online

Technické muzeum Praha virtuální prohlídka

Národní technické muzeum, které se nachází v Praze, je největší česká instituce, která se specializuje na muzejní exponáty povětšinou charakteru technického.

Muzeum bylo založeno pátého července roku 1908.

Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto muzea a všeho co s ním souvisí, tak bychom museli zhruba do roku 1833, kdy vlastně začala organizace jménem Jednota pro povzbuzení průmyslu v Čechách sbírat technické památky na území České republiky.

V rámci tohoto se začala skládat veliká sbírka různých přístrojů a strojů, která byla přístupná všem zájemcům o toto technické vzdělání. První soukromé technické muzeum, které bylo pro veřejnost otevřené v České republice, bylo založeno Vojtou Náprstkem. Mohli jste tam však najít spíše technické vymoženosti, které byly dovezené z Anglie nebo ze Spojených států amerických.

Sloužilo tak především jako inspirace pro techniky a vědce z České republiky. Stavba současného technického muzea probíhala ve třicátých letech dvacátého století. Do té doby fungovalo muzeum v různých sálech a významných prostorech, jako například Schwarzenberský palác a tak podobně. Pro muzejní účely byla nová budova muzea využívána až po válce.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prohlídky muzeí a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.