Prohlídněte si významná místa online

Virtuální prohlídka muzea

Virtuální prohlídky jsou v dnešní době již poměrně běžnou záležitostí. Můžete se podívat prostřednictvím svého počítače do různých měst, ale také například do krásných muzeí. Nejvýznamnějším muzeem v České republice je bezesporu Národní muzeum, které bylo založeno již v roce 1818.

Zaměřuje se na více sbírkových a vědních oborů, které jsou spravovány a vystavovány v řadách budov České republiky a samozřejmě v Praze. Pod pojmem Národní muzeum také rozumíme hlavní budovu muzea, kterou najdete v horní části Václavského náměstí.

Budova se v současné době rekonstruuje, přičemž pro veřejnost by měla být znovu otevřená v roce 2018, kdy bude muzeum slavit dvě stě let od založení. Pokud se však budete chtít vydat do muzea, tak můžete prostřednictvím virtuálních prohlídek, které jsou dostupné na oficiálních internetových stránkách, které naleznete na internetové adrese nm.cz.

Po levé straně naleznete hlavní menu se spoustu kategorií, přičemž jednou z nich jsou i Virtuální výstavy. Po rozkliknutí si můžete vybrat z nabídky virtuálních prohlídek hlavní budovy Národního muzea, prohlídku výstavy Staré pověsti české nebo prohlídku dalších objektů Národního muzea. Prohlídky jsou krásně zpracované, interaktivní a samozřejmě se všemi dostupnými informačními texty. Můžete se tak dozvědět i věci, které byste během klasické prohlídky třeba ani nepostřehli.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prohlídky muzeí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.