Prohlídněte si významná místa online

Vila Tugendhat Brno virtuální prohlídka

Vila Tugendhat se nachází v Brně a jedná se o ojedinělou funkcionalistickou památku, kterou má na svědomí německý architekt Ludwig Miese van der Rohe. Tento vypracoval na zakázku manželů Fritze a Grety Tugendhatových v v roce 1928 návrh stavby.

Roku 2001  se na dvacátém pátém zasedání stala vila Tugendhat stala světovým dědictvím UNESCO. Pokud se budete chtít na vilu Tugendhat podívat, musíte do brněnské části Černá Pole, konkrétně do ulice Černopolní 45. U vily naleznete také obrovskou přilehlou zahradu.

Společně s německým pavilonem, který se nachází v Barceloně, je vila Tugendhat označována za nejvýznamnější předválečné dílo, které má na svědomí Ludwig Miese van der Rohe. Jedná se také vlastně o stavbu, která měla zásadní vliv v takzvaném moderním bydlení.

Jedná se také o základní dílo světové moderní architektury, která se označuje funkcionalismus. Ludwig je také označován za otce moderní architektury dvacátého století. Převratnost tohoto bydlení byla v té době dána několika věcmi. Jedná se například o obyvatelný prostor, který je neprůstřelný.

Zcela inovativní je také hlavní obytný prostor s okny, které bylo možno spustit do podlahy, čímž se docílilo dokonalého splynutí přírody v zahradě s interiérem.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prohlídky památek a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.