Prohlídněte si významná místa online

Virtuální prohlídka Pražský hrad

Pražský hrad má od únoru minulého roku velice významnou a užitečnou novinku, kterou je virtuální prohlídka celého Pražského hradu. Můžete se tedy na Hrad podívat, aniž byste museli cestovat do našeho hlavního města, aniž byste se museli prodírat davy japonských turistů a tak podobně.

Můžete se svobodně procházet po zahradách, nádvořích nebo navštívit interiéry různých objektů, jakými jsou například domky ve Zlaté uličce, katedrála Sv. Víta a tak dále. Prohlídka je pak samozřejmě doplněna popisky jednotlivých míst se základními fakty o nich a historií.

Pomocí virtuální prohlídky si tak můžete všímat i těch nejmenších detailů na stavbách, které by vám třeba při klasické skupinové prohlídce unikly.

Virtuální prohlídka Pražského hradu je pro uživatele dostupná jak v českém, tak v anglickém jazyce. Areál Pražského hradu je podle Guinnessovy knihy rekordů největší souvislý hradní komplex na světě a vy v něm můžete navštívit Rožmberský palác, katedrálu sv. Víta, Prašnou věž, Obrazárnu, Zlatou uličku, baziliku sv. Jiří nebo Starý královský palác.

Příležitostně jsou otevřeny také reprezentativní prostory Pražského hradu. V areálu Pražského hradu se nachází také jediný soukromý objekt, který můžete navštívit, a kterým je Lobkowiczký palác. Zde můžete navštívit historické muzeum rodu Lobkowiczů.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prohlídky památek a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.